сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 102
home Ракомет

ВИДЕО: Ривера може да погоди од секаде – физички НЕВОЗМОЖЕН гол од „мртов агол“

ВИДЕО: Ривера може да погоди од секаде – физички НЕВОЗМОЖЕН гол од „мртов агол“

Нант загуби на гостувањето кај Барселона, но го постигна најубавиот погодок на натпреварот.

Шпанецот Валеро Ривера постигна ефектен гол од невозможен агол и ги собра комплиментите на ракометната јавност. Голманот на Каталонците, Кевин Мелер, мислеше дека направи добра работа, но на крај ја вадеше топката од својата мрежа.

35-годишникот покажува дека не загубил многу од својата магија, иако игра во завршниот дел од кариерата….

Коронавирус