среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 18
home Ракомет

ВИДЕО: Првиот гол на Дисингер во дресот на Вардар

ВИДЕО: Првиот гол на Дисингер во дресот на Вардар

Ракометарите на Вардар го играат натпреварот од осмото коло во регионалната СЕХА лига против хрватскиот вицепрвак Нексе од Нашице во СЦ „Јане Сандански“.

Во ростерот на шампионот се наоѓа и германскиот интернационалец Кристијан Дисингер, кој иако дебитираше против Мешков Брест во Лигата на шампионите, тогаш не постигна ниту еден погодок.

Деби голот на Дисингер во „црвено-црниот“ дрес беше против Нексе во 13. минута за 6-5 за Вардар.

Погледнете го погодокот во видео прилогот…

Извор: 24rakomet.mk

 

Коронавирус