среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 81
Во живо

Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

home Ракомет

ВИДЕО: „Проектилот“ на Борозан се најде во топ 5 најдобри во ЛШ

ВИДЕО: „Проектилот“ на Борозан се најде во топ 5 најдобри во ЛШ

Ракометарот на Вардар, Вуко Борозан го има четвртиот најубав гол во 8.коло од Лигата на шампионите.

Иако Вардар беше поразен на гостувањето кај Барселона со осум голови разлика (34:26), сепак, Вуко Борозан се најде во изборот на ЕХФ за ТОП-5 најубави голови во оваа рунда.

Борозан средбата ја заврши со три постигнати гола, а овој е на четвртото место на ТОП-5 листана. Од истиот меч, на второто место на листата се најде погодокот на Арон Палмарсон, додека најубавиот гол во изминатото коло го постигна ракометарот на ПСЖ, Уве Генсхајмер.

Најдобрите 5 голови од 8-та рунда во Лигата на шампионите можете да ги погледнете тука.

Локални избори 2021