четврток, 4. март 2021. Вести денес: 194
home Ракомет

ВИДЕО: Поранешните вардарци му пресудија на Кил

ВИДЕО: Поранешните вардарци му пресудија на Кил

Екипите на Киелце и Кил го одиграа највозбудливиот натпревар и го одбележаа првото коло на новата сезона на Лигата на шампионите.

Полскиот гигант одлично се држеше во германскиот пекол, а во клучните моменти покажа карактер и квалитет и постигна неверојатен погодок за големи реми (30-30). Трилер-завршницата ја започна Волф со фантастична интервенција при зицерот на Зарабец, а потоа со звукот на сирената погоди Душебаев од тешка позиција за шок на германската публика.

Како Киелце и Душебаев со звукот на сирената ги шокираа „зебрите“:

 

 

Коронавирус