среда, 8. декември 2021. Вести денес: 109
home Ракомет

Видео полно емоции, бајката на Вардар преку објективот на ЕХФ (ВИДЕО)

Видео полно емоции, бајката на Вардар преку објективот на ЕХФ (ВИДЕО)

Ракометната федерација на Европа (ЕХФ) објави видео полно емоции од бајката на Вардар во Келн изминатиов викенд кога „црвено-црните” станаа шампиони на Европа и покрај сите проблеми со кои се соочија оваа сезона.

24 часа по големиот триумф на Вардар над Веспрем во финалето, ЕХФ објави видео полно емоции и напиша:„Ова не може да се објасни со зборови. Толку многу емоции на теренот, толку многу неверојатни моменти за фановите…“

Коронавирус