четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 144
home Ракомет

ВИДЕО: Пијан Чех се спречка со македонската Фаланга, па еве како заврши

ВИДЕО: Пијан Чех се спречка со македонската Фаланга, па еве како заврши

Македонските навивачи на Европското првенство во ракомет, кое е во самата завршница ги собраа симпатиите на домаќинот, но очигледно на еден Чех во Вараждин нешто му засметало од навивањето на Фалангата.

На интернет излезе видео, како пијан навивач на Чешка за време на трилер-мечот во групата 2 во главната фаза во Вараждин има ситен контакт на трибината со дел од македонските навивачи, но инцидентот заврши со брза реакција на редарската служба која го отстрани Чехот од трибините.

sport1.mk

Коронавирус