четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 47
home Ракомет

ВИДЕО: Пеналите кои го однесоа Вардар во ново СЕХА финале

ВИДЕО: Пеналите кои го однесоа Вардар во ново СЕХА финале

Вардар по осми пат ќе игра во финалето на СЕХА лигата откако во полуфиналниот дуел по пенал рулетот славеше победа со 30-29 над ППД Загреб.

Вардарци имаа негатива и од шест голови во второто полувреме, но она што го красеше овој колектив во минатото дојде до израз и во Задар, па со неверојатен камбек избраниците на Стевче Алушовски го израмнија резултатот и по пеналите повторно се во финалето на завршниот турнир од СЕХА лигата.

Против Веспрем ќе се обидат да го одбранат трофејот од минатата година.

Локални избори 2021