недела, 5. декември 2021. Вести денес: 113
home Ракомет

ВИДЕО: Парондо играше „шутка“ со ракометарите на Вардар

ВИДЕО: Парондо играше „шутка“ со ракометарите на Вардар

Синоќа плоштадот на нашиот главен град буквално гореше, беше преплавен со илијадници фанови, сите трпеливо ги чекаа ракометарите, и не зажалија. Европскиот првак Вардар на Македонија и подари вистинска забава.

Гарсија Парондо играше шутка со своите ракометари, и тој како сите беше понесен од неверојатната атмосфера.

Погледнете:

Коронавирус