четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

ВИДЕО: Оваа одбрана на Паличка се прераскажува, скандинавско финале в недела

ВИДЕО: Оваа одбрана на Паличка се прераскажува, скандинавско финале в недела

Шведска ја победи Франција со 32:26, иако Французите важеа за фаворити нема да играат за златото на Мундијалот, ќе мора да се задоволат со борбата во малото финале.

Франција беше предизвик за голманот на Шведска, Андреас Паличка бранеше маестрално, кон крајот на првиот дел со одбрана која се прераскажува, останатото на следното видео:

Шведска во недела во финалето ќе игра со Данска.

ЕУРО 2020

Македонија