вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

ВИДЕО: Неверојатен гол на Столе Стоилов

ВИДЕО: Неверојатен гол на Столе Стоилов

Македонските ракометари се специјализираа за атрактивни голови, во второто полувреме по одлична асистенција од Кире Лазаров, Стојанче Стоилов постигна маестрален гол.

Гол како овој на Столе не толку често се гледа на ракометните терени. Македонската јавноста останува да жали за промашениот зицер на Стилов на 10 секунди пред крајот на мечот, но што е тука, македонските момци со 3 бодови ќе стартуваат во Вараждин.

Коронавирус