понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 202
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

ВИДЕО: Неверојатен гол на мечот Србија- Исланд

ВИДЕО: Неверојатен гол на мечот Србија- Исланд

Србија го доби Исланд во последното коло од групната фаза на ЕП со 29:26, а еден од најинтересните моменти на мечот беше пеналот на Исланд.

Сигурдсон тргна да изведува пенал, погоди пречка, голманот на Србија беше во пад, а тоа експресно беше искористено од Исланѓанецот кој се врати на „местото на злосторот“ и со пожртвувана интервенција со топката го совлада голманот Владимир Цупара.

Парламентарни избори 2020