среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

ВИДЕО: Мораес Фереира го има најубавиот гол во триумфот против Стеауа

ВИДЕО: Мораес Фереира го има најубавиот гол во триумфот против Стеауа

Вардарци стигнаа и до четвртата последователна победа во СЕХА-лигата, откако вечерва ја победија екипата на Стеауа, дебитантот во ова натпреварување.

Избраниците на Парондо триумфираа со резултат 27:21. Најдобриот гол на овој меч му припаѓа на бразилецот, Мораес Фереира кој со “шрауба„ постигна ефектен гол, на додавање од Поповски.

 

Коронавирус