недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 52
home Ракомет

(ВИДЕО) Митревски повторно во ТОП 5 најдобри одбрани во ЛШ

(ВИДЕО) Митревски повторно во ТОП 5 најдобри одбрани во ЛШ

Македонскиот ракометен репрезентативец Никола Митревски се најде повторно во изборот на ракометната лига на шампиони на ЕХФ за ТОП 5 најдобри одбрани.

Митревски во натпреварот на Порто против ПИК Сегед имаше фантастична интервенција после една контра. Со оваа одбрана тој се најде на четвртата позиција.

Коронавирус