четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 98
home Ракомет

ВИДЕО: Македа за голема победа на Вардар- погледнете го уште еднаш победоничкиот гол од аут

ВИДЕО: Македа за голема победа на Вардар- погледнете го уште еднаш победоничкиот гол од аут

Европскиот шампион Вардар си 29:28 славеше над Кил на гостувањето во Германија во првиот меч од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Со оваа победа, Вардар си ги отвори вратите за пласман на Ф4 во Келн, каде ќе се обиде да го одбрани европскиот трон.

Вистински фото- финиш за голема победа на ракометарите на Вардар. Голот од аут го претвори Македа во херој на вардарци.