среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

ВИДЕО: „Магија“ на Лазаров, нов потег кој ќе се прераскажува на Мундијалот

ВИДЕО: „Магија“ на Лазаров, нов потег кој ќе се прераскажува на Мундијалот

Кире Лазаров е легенда, капитен и инспиратор во составот на нашиот национален тим, по првиот дел постигна 4 гола против Шведска.

Еден од головите од пенал секако ќе биде тема на Мундијалот, своевиден „специјалитет“ на Лазаров кој вреди да се погледне.

Коронавирус