сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 17
home Ракомет

ВИДЕО: Маестро Дибиров во „дрим тимот“ на третото коло

ВИДЕО: Маестро Дибиров во „дрим тимот“ на третото коло

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров е избран во идеалниот тим на 3. коло во Лигата на шампионите.

Русинот постигна пет гола на саботното гостување кај Веспрем (27:25) и беше еден од најзабележителните во составот на „црвено-црните”.

Покрај него ЕХФ во идеалниот тим на колото ги смести и:

голман – Родриго Коралес (ПСЖ),

лев бек – Николај Маркусен (Силкеборг),

среден бек – Јака Малуш (Цеље),

десен бек – Алекс Душебаев (Киелце),

десно крило – Марио Шоштариќ (ПИК Сегед)

пивотмен – Лука Карабатиќ (ПСЖ)

Линк до видеото

 

Коронавирус