понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

ВИДЕО: Маестрален погодок од невозможна ситуација на Дибиров

ВИДЕО: Маестрален погодок од невозможна ситуација на Дибиров

Актуелниот европски првак Вардар, вчера во рамките на СЕХА лигата му гостуваше на тимот на Нексе и го совлда со 30:31.

„Летечкиот Русин“, Тимур Дибиров, имаше маестрална партија со што постигна 12 голови, а еден од нив беше како за најавни шпици, речиси од невозможна ситуација успеа да го совлада противничкиот голман.

Коронавирус