четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 56
home Ракомет

ВИДЕО: Лазаров се враќа на СП во Египет, ова е неговиот прв гол со коментар на легендата Калински

ВИДЕО: Лазаров се враќа на СП во Египет, ова е неговиот прв гол со коментар на легендата Калински

Кирил Лазаров пред 22 години го постигна првиот гол за репрезентацијата на Македонија, тоа беше почеток на кариерата на сега веќе легендарниот капитен на македонската репрезентација, пишува Дриблинг.мк.

Се започна токму во Египет, пред 22 години на Светското првенство, како тинејџер на 19 години Лазаров најави дека пред него е блескава кариера, го почувствува тоа и коментаторот во Златко Калински, го најави како играч пред кого е голема и успешна кариера…

Коронавирус