петок, 3. јули 2020. Вести денес: 214
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Ракомет

ВИДЕО: Кристопанс ја однесе Летонија на Европско првенство

ВИДЕО: Кристопанс ја однесе Летонија на Европско првенство

Машкиот ракометен национален тим на Летонија за првпат ќе игра на едно Европско првенство, а вардаровиот бек Даинис Кристопанс е оној кој го предводеше тимот кон историскиот успех.

Летонија со 24:23 (14:10) славеше над Словенија во претпоследното коло од групата 4, нанесувајќи му го првиот пораз на главниот фаворит во друштвото, со што воедно букираше и ЕВРО билет.

Вистински дилириум се случуваше во салата во Валмиера, каде репрезентативците ја славеа историската победа и пласман со публиката.

Извор: sportmedia.mk

Парламентарни избори 2020