недела, 12. јули 2020. Вести денес: 139
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Штип

home Ракомет

ВИДЕО: Криштопанс на првиот тренинг кај Раул со гаќици од Вардар

ВИДЕО: Криштопанс на првиот тренинг кај Раул со гаќици од Вардар

Ракометарите на ПСЖ денеска во тренинг центарот во Пјер де Кубертин беше посиле за четири нови ракометари, а меѓу нив се најде и екс ракометарот на Вардар Даинис Криштопанс.

Латвиецот се појави со гаќици од Вардар и повторно ќе соработува со Раул Гонзалез со кого оставија неизбришлив траг во дресто на „црвено-црните“.

Покрај Криштопанс, денеска на тренинг се појавија и новите ракометари Грејби, Пранди кои од следната сезона ќе го носат дресот на францускиот гигант.

Парламентарни избори 2020