среда, 28. јули 2021. Вести денес: 174
home Ракомет

ВИДЕО: Криштопанс на првиот тренинг кај Раул со гаќици од Вардар

ВИДЕО: Криштопанс на првиот тренинг кај Раул со гаќици од Вардар

Ракометарите на ПСЖ денеска во тренинг центарот во Пјер де Кубертин беше посиле за четири нови ракометари, а меѓу нив се најде и екс ракометарот на Вардар Даинис Криштопанс.

Латвиецот се појави со гаќици од Вардар и повторно ќе соработува со Раул Гонзалез со кого оставија неизбришлив траг во дресто на „црвено-црните“.

Покрај Криштопанс, денеска на тренинг се појавија и новите ракометари Грејби, Пранди кои од следната сезона ќе го носат дресот на францускиот гигант.

Коронавирус