понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 180
home Ракомет

ВИДЕО: Кире се врати, навистина се врати

ВИДЕО: Кире се врати, навистина се врати

По досуден жолт кратон за екипата на Чешка, судиите досудија и седмерец за Македонија.

Тогаш на теренот влезе капитенот на Македонија Кирил Лазаров, кој како и секогаш не промарши и постигна гол.

Македонија на полувреме е со предност против Чешка 13:11.

Коронавирус