недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 98
home Ракомет

ВИДЕО: Кире „растура“ и на француски: Познавањето на јазикот е важна работа

ВИДЕО: Кире „растура“ и на француски: Познавањето на јазикот е важна работа

Кире Лазаров игра во голема форма и во втората своја сезона во Нант. Скоро на секој натпревар максимално ја користи минутажата и со голови и асистенции ги носи победите на својата екипа.

Вчера на француската телевизија на чист француски јазик, Лазаров ги објасни своите чувства во втората година во францускиот шампионат.

-Кога дојдов тука, не зборував француски. Јазикот е многу важен, да зборуваш со соиграчите, да го разбереш тренерот. Оваа година се чувствувам одлично, многу добра екипа сме, 18 ракометари и верувам во екипата и во големи работи сезонава“, заврши Лазаров.

Извор: gol.mk

Локални избори 2021