сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Ракомет

ВИДЕО: Кире Лазаров откри кога ќе се пензионира!

ВИДЕО: Кире Лазаров откри кога ќе се пензионира!

Македонскиот капитен Кире Лазаров неодамна потпиша договор со екипата на Нант до 2021 година, но тој ќе биде последен во кариерата на легендарниот ракометар.

Лазаров во специјално интервју за „Балкан Хендбол“ вели дека по овој договор ќе стави крај на неговата кариера.

„Ќе се обидам луѓето да ме паметат по добро. Мислам дека овие две години се последни во мојата кариера. А, така се договоривме и со управата кога имавме преговори за новата соработка“, кажа Лазаров.

Исто така, Лазаров кажа дека македонската репрезентација ќе биде силна и по неговото заминување.

Коронавирус