четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 124
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

ВИДЕО: Како Вардар го прегази Монпеље

ВИДЕО: Како Вардар го прегази Монпеље

Ракометарите на Вардар во првиот меч од Лигата на шампиони славеа на гостувањето кај Монпелје и повторно ја покажаа својата сила и моќ. Најинтересните моменти од мечот во Франција може да ги погледнете во следното видео.

Интересно е тоа што и минатата сезона во ЛШ Вардар ја започна на гостувањето кај Монпелје, а потоа по вторпат во последните 3 години се искачи на врвот на Европа.

Извор: dribling.mk

Коронавирус