четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 223
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Ракомет

ВИДЕО: Како Рајн Некар го запре Кил?

ВИДЕО: Како Рајн Некар го запре Кил?

Во дербито во Бундес лигата Рајн Некар Левен славеше победа над тимот на Кил со 26:25, а во завршницата од натпреварот се случуваше вистинска драма на теренот.

После нереализираниот напад на Кил, Генсхајмер погоди од седмерец за водство и на гостите им останаа дваесетина секунди да се спасат од пораз. Сепак, тука се истакна Микаел Апелгрен на голот кој со фантастична итервенција ја зачува победата.

Оваа интервенција која донесе победа за Рајн некар можете да ја видите во продолжение.

извор: 24rakomet.mk

 

Парламентарни избори 2020