петок, 5. март 2021. Вести денес: 99
home Ракомет

ВИДЕО: Јотиќ постигна гол каков ретко се гледа на ракометните терени

ВИДЕО: Јотиќ постигна гол каков ретко се гледа на ракометните терени

Еурофарм Работник повторно во драматична завршница загуби натпревар во Лигата на шампионите, беше поразен од Кокс со 23-21.

Ако е за утеха, Хрватот Ловро Јотиќ во редовите на тимот од Битола постигна гол кој ретко се гледа, во 5. минута упати „бомба“ по голот на противникот која заврши во мрежата.

 

Коронавирус