петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Ракомет

ВИДЕО: Јоновски открива пикантерии, кој е кој во нашиот состав

ВИДЕО: Јоновски открива пикантерии, кој е кој во нашиот состав

Репрезентацијата на Македонија ужива во одличните моменти коишто предизвикаа бура од одушевување кај сите фанови. Одличните игри беа знак дека може да се очекува уште подобра игра во продолжение.

Ацо Јоноски е еден од поискусните ракометари во репрезентацијата на Македонија и играч со голем број на настапи. Токму тој за порталот „24ракомет“ открива кој е кој во македонскиот состав, кој е најспанко, најлутко, најточен, а кој најголем заводник.

Коронавирус