сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 77
home Ракомет

ВИДЕО: Хрватска ги пречека своите херои, „златната генерација“ донесе сребро

ВИДЕО: Хрватска ги пречека своите херои, „златната генерација“ донесе сребро

Денес Хрватска на плоштадот „Бан Јелачиќ“ ќе ги пречека своите ракометни херои кои вчера освоија сребро на ЕП во ракомет.

Дочекот го организира градот Загреб и Хрватскиот ракометен сојуз.

Хрватската репрезентација вчера во финалето загуби од репрезентацита на Шпанија, со што го освои сребрениот медал на Европското првенство.

Коронавирус