петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 15
home Ракомет

ВИДЕО: Грми македонската химна во салата “Боро Чурлевски” во Битола

ВИДЕО: Грми македонската химна во салата “Боро Чурлевски” во Битола

Пред малку во спортската сала “Боро Чурлевски” во Битола, започна дуелот од квалификациите за Светското првенство во Германија во 2020 година, помеѓу Македонија и Турција.

Спортскиот храм исполнет до последно место, а преубава глетка дадоа и безбројните македонски знаменца кои навивачите ги држеа во рацете во пресрет на натпреварот.