вторник, 18. јуни 2019. Вести денес: 116
home Ракомет

ВИДЕО: Гедбан ја има најдобрата одбрана во триумфот против Војводина

ВИДЕО: Гедбан ја има најдобрата одбрана во триумфот против Војводина

Вардар стигна и до петтата последователна победа во СЕХА-лигата, откако во С.Ц. Јане Сандански ја совлада екипата на Војводина (33:26). Доминација на вардарци во текот на целиот меч, кои не дозволија ниту една предност на гостинската екипа. На голот денес беше новото засилување, Калифа Гедбан, кој ја има и најдобрата одбрана на овој меч. Инаку на мечот имаше вкупно девет одбрани.

Погледнете ја одбраната, која од медија тимот на СЕХА беше избрана за најдобра.