сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

ВИДЕО: Фер-плеј потег: Скубе „поништи“ судиска одлука во корист на Вардар

ВИДЕО: Фер-плеј потег: Скубе „поништи“ судиска одлука во корист на Вардар

Во 35. минута од средбата меѓу Вардар и Барселона се случи еден потег вреден за одбележување. При напад на „црвено-црните“, Скубе тргна кон голот на Де Варгас и беше фаулиран од Дика Мем.

Едниот од португалските арбитри покажа две минути за францускиот репрезентативец, но Скубе веднаш покажа дека имало само мал допир и дека фаулот не е за исклучување.

Судиите се консултираа, ја поништија одлуката, а Мем остана во игра и му честита за потегот на словенечкиот интернационалец.

Извор: 24rakomet.mk

Коронавирус