петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 171
Во живо

ВО ЖИВО: Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Демир Хисар

home Ракомет

ВИДЕО: Фалангата ја крена Хрватска на нозе, ечи „Бисер балкански” во нашата фан зона

Вечерва Македонија го игра вториот натпревар од Европското првенство против Црна Гора, а навивачите уште побројни ќе го проследат мечот во арената и околните кафулиња.
ВИДЕО: Фалангата ја крена Хрватска на нозе, ечи „Бисер балкански” во нашата фан зона

Македонската Фаланга ја крена Хрватска на нозе. Медиумите со воодушевување пишуваат за „црвено-жолтите“ навивачи кои досега приредуваат неверојатна атмосфера каде и да се појават.

Вечерва Македонија го игра вториот натпревар од Европското првенство против Црна Гора, а навивачите уште побројни ќе го проследат мечот во арената и околните кафулиња.

Ваква била атмосферата во клубот “Роко” кој е македонска фан зона, пред натпреварот со Словенија, погледнете:

Локални избори 2021