петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 45
home Ракомет

ВИДЕО: „Фалангата“ грмеше, „Бисер Балкански“, „Послушајте Патриоти“ ечеше во Дебрецин

ВИДЕО: „Фалангата“ грмеше, „Бисер Балкански“, „Послушајте Патриоти“ ечеше во Дебрецин

На трибините македонските навивачи го добија дуелот со Словенија, на теренот „змајчеки“ за жал победија со 27-25.

Ако е за утеха, македонската навивачка Фаланга е апсолутен победник на трибините, црвено и жолто во Дебрецин.

Но така беше и надвор од салата, ечеа македонски песни среде Дебрецин, „Бисер Балкански“, „Послушајте Патриоти“…