вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 165
home Ракомет

ВИДЕО: ЕХФ со видео го најави гостувањето на Вардар кај Кјелце- „„Меч на неделата со вкус на одмазда“

ВИДЕО: ЕХФ со видео го најави гостувањето на Вардар кај Кјелце- „„Меч на неделата со вкус на одмазда“

Вардар вечерва му гостува на Кјлеце во ракометната Лига на шампиони во обид да му се реваншира на полскиот првак за поразот од минатата недела во Скопје.

Пресметката на старите ривали во елитноито друшто, ЕХФ го прогласи за „меч на неделата“, најавувајќи го со специјално видео.

Мечот е од 20:45 часот со пренос на МТВ.

Коронавирус