четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 118
home Ракомет

ВИДЕО: ЕХФ со специјално видео за македонската фаланга

ВИДЕО: ЕХФ со специјално видео за македонската фаланга

Македонските навивачи како и голем број натпреварувања, така и на Европското ракометно првенство кое се одржува во Хрватска, доминира на трибините.

Фалангата максимално ги поддржува македонските ракометари, а нивната поддршка и искрено навивање не остана незабележано од ЕХФ, која направи видео посветено на македонската фаланга.

Коронавирус