недела, 12. јули 2020. Вести денес: 146
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Ракомет

ВИДЕО: ЕХФ го претстави Лазаров пред почетокот на ЕУРО 2020 – Национален херој и специјалист за пенали

ВИДЕО: ЕХФ го претстави Лазаров пред почетокот на ЕУРО 2020 – Национален херој и специјалист за пенали

Национален херој, ракометна легенда, специјалист за пенали.

Вака ЕХФ го претстави Кирил Лазаров кој повеќе од 20 години е дел од македонска ракометна репрезентација, во промо видеото за Европското првенство.

Со ваков ракометар и човек „Македонија може да почне да сонува“. Првенството се игра од 9-26 јануари идната година во Шведска, Австрија и Норвешка.

Парламентарни избори 2020