вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 1
home Ракомет

ВИДЕО: „Едно име имаме“ ечи во Загреб

ВИДЕО: „Едно име имаме“ ечи во Загреб

Долго во ноќта во клубот „Роко“ во Загреб каде што е фан-зоната на македонските навивачи ќе се слави вечерашната победа против Црна Гора.

Претходно, македонските ракометари ја победија и Словенија, а во прелиминарната фаза им останува уште средбата со Германија, в среда, на 17 јануари.

Забава, музика, убаво друштво, позитивен резултат на ЕП. Што уште може да посакаат навивачите во Загреб? Вака да продолжи и во Вараждин.

Коронавирус