петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

ВИДЕО: „Еден живот, една љубов“ грмеше на плоштад

ВИДЕО: „Еден живот, една љубов“ грмеше на плоштад

Ракометарите на Вардар и европски прваци вчера еуфорично беа пречекани од илјадници граѓани на аеродоромот Скопје, по улиците и потоа на плоштадот Македонија.

На крајот на пречекот химната на Вардар и комити грмеше од илјадници грла на плоштадот.

Коронавирус