четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 1
home Ракомет

ВИДЕО: Двојната одбрана на Никола Митревски е потег на мечот

ВИДЕО: Двојната одбрана на Никола Митревски е потег на мечот

Во ситуација кога бевме целосно надиграни од страна на противникот, слаба утеха е што најдобриот потег на натпреварот е дело на наш репрезентативец.

Конкретно, Никола Митревски кој бранеше феноменално во второто полувреме (14 одбрани за 30 минути), при што во една ситуација за неколку секунди два пати ги спречи шпанските репрезентативци да ја затресат неговата мрежа.

Коронавирус