вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

ВИДЕО: Двојната одбрана на Митревски најдобра во ЛШ

ВИДЕО: Двојната одбрана на Митревски најдобра во ЛШ

Тимот на Еурофарм Работник загуби на гостувањето кај шпанскиот вицепрвак Бидасоа Ирун со 26-25 и покрај новото одлично издание на Никола Митревски.

„Фармацевтите“ не успеаја да го материјализираат одличниот настап на македонскиот репрезентативец, кој одбрани 13 удари на домашните ракометарите.

Во клучните моменти од мечот, по кој знае кој пат, Митревски го покажа својот квалитет на дело и забележа фантастична двојна одбрана.

Медиа тимот на ЕХФ оваа двојна одбрана за прогласи за најдобра во изборот на ТОП 5 одбрани на колото. Погледнете ги ТУКА.

Извор: 24rakomet.mk

Коронавирус