петок, 3. јули 2020. Вести денес: 255
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Ракомет

ВИДЕО: Дали сте знаеле? Освен што е Европски шампион, е и програмер!

ВИДЕО: Дали сте знаеле? Освен што е Европски шампион, е и програмер!

Дали сте знаеле? Играчот на Вардар, Мартин Поповски освен што е Европски шампион е и програмер. Поповски за 1тв открива како успева да најде време и за двете професии. Освен програмирањето, нашиот играч открива и многу интересни работи и за другите ракометари од Вардар.

Целото интервју на „Ексклузив“ со Поповски, можете да го погледнете подолу:

Парламентарни избори 2020