четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 165
home Ракомет

ВИДЕО: Дали је ово могуче? Коментаторите во шок по подвигот на Вардар!

ВИДЕО: Дали је ово могуче? Коментаторите во шок по подвигот на Вардар!

„Нешто неверојатно, дали е ова можно, ова е бајка која сè уште трае“, беа само дел од зборовите на коментаторите на директниот пренос на финалето на Лигата на шампионите меѓу Вардар и Веспрем.

Вардарци во Келн допатуваа како аутсајдери, но уште еднаш докажаа дека се вистински херои и по вторпат во својата клупска историја го кренаа најпрестижниот ракометен клупски трофеј.

Коронавирус