четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 102
home Ракомет

ВИДЕО: Цветан Кузманоски не се уплаши од Паличка и најави голема репрезентативна кариера

ВИДЕО: Цветан Кузманоски не се уплаши од Паличка и најави голема репрезентативна кариера

Младиот стружанец Цветан Кузманоски во последен момент влета во ростерот за Египет, откако Бојан Маџовски скрши прст на натпреварот против Чиле во неделата. Ракометарот на Еурофарм Пелистер одушевува со својата зрелост и доби шанса и во стартниот тим против Шведска.

Левото крило од првиот обид го матира Паличка и најави голема кариера во репрезентативниот дрес.

Првиот гол на Цветан Кузманоски во македонската репрезентација:

Коронавирус