вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 56
home Ракомет

ВИДЕО: Цепелинот на Кире и Гоце, потег на мечот против Германија

ВИДЕО: Цепелинот на Кире и Гоце, потег на мечот против Германија

На средбата меѓу Германија и Македонија одиграна вчера во Загреб еден погодок останува забележан како број 1 на натпреварот.

Одлуката падна за голот кој го постигна Кире Лазаров со асистенција од Гоце Георгиевски.

Практично се работеше за цепелин завршница во која капитенот успеа одлично да се снајде.

Коронавирус