четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 61
home Ракомет

ВИДЕО: Атрактивниот цепелин на Шишкарев и Карачиќ

ВИДЕО: Атрактивниот цепелин на Шишкарев и Карачиќ

Македонскиот ракометен првак Вардар извлече реми со Брест Мешков (31-31), а најатрактивниот погодок падна во 38. минута од средбата.

Атрактивен цепелин за најавните шпици изведоа Шишкарев и Карачиќ. Акцијата почна од Скубе, па продолжи до Шишкарев, кој веднаш го проигра Карачиќ, а тој ја заби топката во мрежата на домашните.

Локални избори 2021