среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 137
Во живо

ВО ЖИВО: 31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

home Ракомет

ВИДЕО: Атракција на Ристовска – украдена топка, спринт и „сув лист“!

ВИДЕО: Атракција на Ристовска – украдена топка, спринт и „сув лист“!

Една од најизразените ракометарки во новата генерација на Македонија, Сара Ристовска се најде во центарот на вниманието на Европската ракометна куќа. Нејзината ЦСКА победи во домашниот дуел од Лигата на шампионите против Подравка (30-26), а Македонката имаше одличен потег.

Ристовска пресече и украде топка во противнички напад, истрча одлична контра и со атрактивен финиш и „сув лист“ го имаше можеби најдобриот потег на колото во елитата.

Голот на Ристовска против Подравка:

На овој натпревар покрај атракцијата, Сара Ристовска беше и максимална со четири погодоци од исто толку удари.

ЕУРО 2020

Македонија