среда, 28. септември 2022. Вести денес: 90
home Ракомет

Веспрем и Нант добија по еден бод од ЕХФ

Веспрем и Нант добија по еден бод од ЕХФ

Европската куќа на ракометот донесе одлука околу одложениот натпревар меѓу Веспрем и Нант во машката ракометна Лига на Шампиони и прогласи нерешен резултат т.е реми

Мечот не се одигра поради тоа што еден од хрватските судии беше позитивен на тестирањето, па од ЕХФ одлучи дуелот да не се игра за да се заштитат играчите.

Одлуката е донесена експресно, па затоа што ниту еден од клубовите немаше вина за одложената средба, прогласено е реми по што и двете екипи ќе добијат по еден бод

Коронавирус