понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 94
home Ракомет

„Вардарци“ во екстаза: Радувајте се шампиони – заслуживте! (ВИДЕО)

„Вардарци“ во екстаза: Радувајте се шампиони – заслуживте! (ВИДЕО)

Како бајка, како приказна која подава рака од фикцијата кон стварноста – Вардар стана шампион на Европа!

Вторпат!

Во финалето, црвено-црните го совладаа Веспрем со 27-24.

 

Коронавирус