четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 175
home Ракомет

„Вардарци“ со пехарот кај најверните: Шампионе! Шампионе! Шампионе! (ВИДЕО)

„Вардарци“ со пехарот кај најверните: Шампионе! Шампионе! Шампионе! (ВИДЕО)

Вардарци уште еднаш ја покорија ракометна Европа.

Како бајка, како приказна која подава рака од фикцијата кон стварноста – Вардар стана шампион на Европа!

Вторпат!

Во финалето, црвено-црните го совладаа Веспрем со 27-24.

Веднаш откако го добија пехарот во своите раце Вардарци почнаа да слават меѓу своите навивачи.

 

Коронавирус