сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 96
home Ракомет

Вардарци полетаа – следете го летот во живо! (ФОТО)

Вардарци полетаа – следете го летот во живо! (ФОТО)

Вардаровите ракометари, новите европски шампиони, пред неколку минути полетаа со чартер летот од Келн и се враќаат кон Скопје, каде веќе илјадници навивачи на црвено-црните ги чекаат на скопскиот аеродром, а се очекува десетици илјади да ги поздрават на плоштадот Македонија на централната прослава.

Вардарци после низа одложувања на летот конечно трнаа на пат за Скопје, па се очекува околу 21.30 часот да слетаат во Скопје и потоа по бурниот дочек, придружувани од најверните свои навивачи Комитите да стигнат до плоштадот во центарот на градот на централната прослава.

Летот во живо на вардаровите ракометари може да го следите ТУКА.

Коронавирус